ŽUPNE OBAVIJESTI

SVETE MISE KROZ TJEDAN

Župna crkva: 19,00

– Ponedjeljak, 7. svibnja:

– Sestra Milija Čuljak za + Ivana Džajića Mišića.

– Utorak, 8. svibnja:

– Nada Ćutuk na nakanu.

– Srijeda, 9. svibnja:

– Blagica Bebek za + sestru Maru.

– Četvrtak, 10. svibnja:

– Mate Grbavac za + majku Anicu.

– Petak, 11. svibnja:

– Pero Grbavac za + oca Ivana i ost. ++ iz obitelji.

– Subota, 12. svibnja:

– Dana Grbavac za + Ivana i ost. ++.

Dole:

– Nedjelja, 6. svibnja:

9,30: Mila Tolj Krešina za svoje pokojne

– Petak, 11. svibnja:

17,00: Obit. misa – Antoni Tolj.

SVETE MISE SLJEDEĆE NEDJELJE

Župna crkva: 8,00                              Dole: 9,30                                              Banjsko groblje: 11,00

ČIŠĆENJE CRKVE

Obit. Ivana Bebeka + Ilije, Kate Bebek i Miroslava Bebeka + Srećka.

Iskrena hvala svima koji svoju obvezu  čišćenja savjesno izvršavaju.

Svibanjska pobožnost

Započeli smo svibanjsku pobožnost. Odvojimo barem jednom u tjednu malo vremena i dođimo moliti kao župna obitelj.

Kroz mjesec svibanj pobožnost i  sv. misa radnim danom  su  u 19 sati.

NAŠI NOVOKRŠTENICI

– U nedjelju, 29. travnja krštena je MATEA GRBAVAC, kći Blage i Ivane r. Ereš.Roditeljima, kumi i svoj rodbini iskreno čestitam, a Matei želim od Boga dobro zdravlje, radostan i dug život.

Roditelji vodite brigu da vam djeca sudjeluju na nedjeljnim misama. Najbolju brigu pokazati ćete, vlastitim primjerom. Kršćanin je dužan nedjeljom slaviti Euharistiju i svaki dan moliti. Prisjetimo se onoga što je sv. Benedikt napisao kao svoje pravilo: ORA ET LABORA ili po hrvatski MOLI I RADI.

SRCE ČVRSTO U BOGU

Oni koji žele dobar život neka postupe kao čovjek koji šestarom izvlači kružnicu. Ako je jedan krak šestara pravilno postavio, dobro učvrstio, kružnica će biti dobra. To treba značiti: neka čovjek najprije nauči kako će mu srce ostati čvrsto u Bogu pa će i on biti stalan u svim svojim djelima.  (Maister Eckehart)