ŽUPNE OBAVIJESTI – 14. NEDJELJA KROZ GODINU

SV. MISE KROZ TJEDAN

Župna crkva: 7,30

– Utorak, 10. srpnja::

– Za + Mandu Grbavac (1. god.).

– Srijeda, 11. srpnja:

– Za ++ Anđelka i Jaku Živkušić.

– Četvrtak, 12. srpnja:

– Blagica Bebek za ++ iz obitelji.

– Subota, 14. srpnja:

– 19,00: Zora Živkušić za + majku Ivku Ivančić.

Dole: 9,30

– Nedjelja, 8. srpnja:

– Obiteljska misa – Ivan Tolj

– Nedjelja, 15. srpnja:

– Obit. za ++ Franu i Dragicu Tolj.

SVETE MISE SLJEDEĆE NEDJELJE

Župna crkva: 8,00

Dole: 9,30

Kašče: 19,00

ČIŠĆENJE CRKVE

Obit. Ivana Džajića + Stipe, Pere, Joze i Slađana Mucića.

Iskrena hvala svima koji svoju obvezu  čišćenja savjesno izvršavaju.

KRŠĆANSKO VREDNOVANJE NEDJELJE

Treća od deset zapovijedi nas poziva: »Sedmi dan neka bude dan posvemašnjeg odmora, Gospodu posvećen« (Izl 31,15). Dan Gospodnji – kako se nedjelja nazivala već od apostolskih vremena – zbog svoje je tijesne veze sa samom srži kršćanskog otajstva u povijesti Crkve uvijek zauzimao povlašteno mjesto. U tjednom tijeku i ritmu vremena nedjelja priziva dan Kristova uskrsnuća. Ona je tjedni Vazam, dan u kojem se slavi Kristova pobjeda nad grijehom i smrću, dovršenje u Kristu prvog stvaranja i početak ‘novog stvaranja’. Stoga je »nedjeljno slavlje Dana i Euharistije Gospodnje u središtu života Crkve« (Katekizam Katoličke Crkve [KKC], 2177).

Nedjelja je Dan Gospodnji i dan župnog zajedništva, ali isto tako i neradni dan te dan učvršćivanja obiteljskih, rodbinskih i prijateljskih veza.