VELIKI PETAK U ŽUPI

Na spomendan Kristove muke i smrti na križu, Obrede Velikoga petka u župnoj crkvi u 18,00  predvodio je župnik don Jozo.

Nakon biblijskih čitanja koja su navijestili Kristina Vukojević i Darija Bebek, vjernici su pobožno slušali Muku kako ju je zapisao evanđelist Ivan. Riječi evanđeliste čitao je bogoslov David Bebek. Isusove riječi župnik don Jzo, dok su riječi drugih osoba, koje spominje taj dio evanđelja, čitali Leo Brkić, Matijas Bebek i župnog zbora. Služba riječi završila Sveopćom molitvom Crkve.

U drugom dijelu Obreda, nakon razotkrivanja i pokazivanja, uslijedilo je ljubljenje križa (246 osoba je poljubilo i poklonilo se križu), a potom je u posljednjem dijelu Obreda upriličena podjela Sv. Pričesti.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *