VELIKA SUBOTA – MISA BDJENJA

U subotnjim večernjim satima Uskrsno bdjenje slavljeno je u župnoj crkvi Presvetoga Srca Isusova. Svečano euharistijsko slavlje predslavio je župnik don Jozo.

Prvi dio Svete mise bila je Služba svjetla (blagoslov ognja, velike uskrsne noći …) tijekom koje je između ostaloga bogoslov David Bebek otpjevao tekst Hvalospjeva uskrsnoj svijeći.

U drugom dijelu Svete mise tijekom Službe riječi, prigodna misna čitanja pročitali su Marina Bebek, Branka Bebek, Matijas Bebek, Darija Bebek i Blagica Džajić.

Pretposljednji dio Svete mise, bila je Krsna služba (blagoslov vode, ispovijest vjere …), a iako posljednji dio, Euharistijska služba bila je vrhunac Uskrsnoga bdijenja.

Po završetku Euharistijske službe, a prije završnog blagoslova, župnik don Jozo blagoslovio je jela koja su vjernici donijeli na blagoslov.

Svečano euharistijsko slavlje svojim pjevanjem i sviranjem uljepšali su članovi župnog zbora pod ravnanjem bogoslova Davida i violionsku pratnju Monike Beus.