VAZMENO BDJENJE I USKRS U ŽUPI

Vazmeno je bdjenje započelo blagoslovom vatre ispred crkve. Od te vatre župnik don Jozo je upalio uskrsnu svijeću koja označava uskrslog Krista, a zatim je uslijedila procesija i pozdrav uskrsnoj svijeći koja predstavlja Krista.  Nakon toga pročitana su biblijska čitanja koja razotkrivaju svu povijest spasenja, zatim blagoslov krsne vode, nakon čega je započela proslava uskrsnuća.

 

 

 

 

Svetkovinu Uskrsa, najveću i najradosniju svetkovinu pobjede života nad smrću, istine nad laži, svjetla nad tamom, pobjeda dobrote i ljubavi nad zlom i grijehom proslavili smo svečano.

Na liturgijskim slavljima na svetkovinu Uskrsa, koja su bila u Dolama, župnoj crkvi i  u Kašču, sudjelovao je velikii broj vjernika, kako domaćih tako i pristiglih iz inozemstava  i odseljenih župljana.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *