SVETA MISA ZA POČETAK ŠKOLSKE GODINE

U nedjelju, 15. rujna 2019. u našoj župi slavljena je sv. misa zaziva Duha Svetoga na početku nove školske godine u župnoj crkvi, kao i u filijalnoj crkvi sv. Dominika u Dolama.

Većina učenika iz župe bila je na sv. misama koje je predslavio župnik don Jozo. U homiliji je posebno naglasio potrebu naše molitve Gospodinu Bogu, dobrome Ocu, u čijoj ruci je naš život i naša budućnost, da blagoslovi naš rad i da nam da sretno stići željenom cilju. Isto tako pozvao je i na zahvalu Gospodinu Bogu za darove Duha koji nam pomažu rasti u mudrosti i znanju, za ljubav i požrtvovnost roditelja, odgojitelja, nastavnika i profesora.

Dječji zbor animirao je pjevanje pod ravnanjem Paule Rašić.

Na završetku misnog slavlja djeca su se okupila ispred oltara, gdje su bile odložene školske torbe, a župnik je obavio blagoslov školaraca i njihovih torba, sa željom da im ova godina bude uspješan korak u životu i da nauče ići u susret drugima, sebi samima i Bogu.

Dan ranije, u subotu, većina učenika je pristupila sakramentu sv. ispovijedi.  

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *