SV. ISPOVIJED I BLAGOSLOV ŠKOLSKE DJECE

Sv. ispovijed za sretan i blagoslovljen početak nove školske i vjeronaučne godine bit će u subotu, 14. rujna, u 11,00.

Sv. misa i blagoslov djece bit će u nedjelju, 15. rujna, na sv. misi u 11,00 u župnoj crkvi, a u Dolama u 9,30.

Dragi roditelji, omogućite svojoj djeci upoznati Isusa kroz sv. Mise, župni i školski vjeronauk. Ne priječite im pristup k Isusu, nego ih potaknite i povucite za ruku ako treba. Time ćete očitovati svoju brigu za vjeru svoga djeteta, te osobno i obiteljski rasti u vjeri zajedno sa svojom djecom.

Vi ste, dragi roditelji, ne samo prvi učitelji, nego i prvi svjedoci vjere svojoj djeci. Znate onu staru poslovicu. ” Jabuka ne pada daleko od stabla”. Tako će vaše dijete biti kao i vi. Ako vi ne idete u crkvu, ne potičete djecu da idu u crkvu, pa kako će onda oni ići? Onaj tko ih prvi povede za ruku sa njim će krenuti. Samo je pitanje hoćete li prvi biti vi i povesti dijete Isusu ili će netko drugi povući dijete umjesto vas ali na krivi put.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *