SV.DOMINIK OKUPIO DOLJANČANE I GREĐANE

U ponedjeljak, 8. kolovoza posebno je bilo svečano u filijalnoj crkvi sv. Dominika u Dolama. Slavljena je svečana misa na čast sv. Dominiku, koji je i nebeski zaštitnik ove crkve i blagoslovljena je nova oltarna slika sv. Dominika.. Da je uistinu bilo svečano, to potvrđuje ispunjena crkva vjernicima, mještanima ali najviše odseljenim Doljančanima i Gređanima. Misno slavlje je, u koncelebraciji sa župnikom don Jozom, predslavio fr. Jozo Čirko, OP, dominikanc i župnik župe Gospe od ružarja u Splitu. Misno slavlje je svojim lijepim pjevanjem popratio bogoslov David Bebek. Na početku sv. mise fr. Jozo je blagoslovio veliku oltarnu sliku koja je dar ovoj filijalnoj crkvi  samostana dominikanca u Splitu. Slika, ulje na platnu, djelo je gospođe Julije Stapić, slikarice i pjesnikinje iz Splita. Fr. Jozo je u svojoj propovijedi, protumačivši najprije sliku i simbole koji se nalaze na njoj,  sve potaknuo na istinsko življenje Riječi Božje kako je to sv. Dominik činio i htio da čine njegovi nasljednici. Podsjetio nas je na odgovornost u življenju i svjedočenju životom. Na kraju misnog slavlja domaći župnik uputio je nekoliko riječi zahvale fr. Jozi, dominikancima, autorici slike, kao i svima onima koji su za ovu proslavu očistili i uredili prostor oko crkve, kao i sve one koji su uredili i očistili samu crkvu za ovu prigodu.

040042043044045046047048049050051

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *