SV. ANTUN PUSTINJAK „OŽIVIO“ KAŠČE

002I ove godine tradicionalno je 17. siječnja  u Kašču proslavljen sv. Antun Pustinjak. Svečanu sv. Misu u 11,00  predslavio je župnik Klobuka fra Robert Jolić.

008U koncelebracijui su bili župnik don  Jozo, don Marin Marčić, župnik Stilja i Oraha, don Mario Čagalj, župnik Krstatatice,  Poljica i Mijaca i fra Ivana Kvesić, župni vikar iz Veljaka.

009030011Liturgijsko pjevanje i sviranje predvodio je don Mario Čagalj, a pjevali su svi vjernici koji su u velikom broju ispunili kapelicu. Fra Robert je na jednostavan način govorio o nasljedovanju sv. Antuna Pustinjaka u svakodnevnom životu, kao i o njegovoj strpljivosti i ljubavi prema običnim ljudima. Pozvao je  okupljene vjernike da budu socijalno osjetljivi na potrebite po uzoru na sv. Antuna, kojeg jednako slave zapadna i istočna crkva iako tisuću godinameđusobno podijeljene.

Poslije misnog slavlja obitelji Ivana i Milenka Primorca pokazali su se pravim domaćinima ugostivši sve svećenike u svojoj obiteljskoj kući.

028005

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *