SLAVLJE OBREDA MUKE GOSPODNJE

Danas smo ušli i u drugi dan svetog Trodnevlja, u Veliki Petak. Slavili  smo Isusovu muku i smrt na križu. Na Veliki petak nema svete mise tako da su obredi započeli klečanjem župnika i 13 ministranta pred oltarom, u znak priznanja vlastite grešnosti te ostali u tišini zbog smrti Kristove, i bez svećenikovog pozdrava vjernicima i znaka križa započeli Službu Riječi.

Obred je predvodio župnik don Jozo. Nakon što je Kristina Vukojević navijestila starozavjetno čitanje, a bogoslov David Bebek otjepavo pripjevni psalam i nakon što je Željana Bukmir navijetila novozavjetno čitanje, čitala se muka  Gospodina našega Isusa Krista po Ivanu. Muku su čitali župnik don Jozo, bogoslov David Bebek, Matijas Bebek, Kristina Vukojević i naš župni zbor. Poslije prigodne župnikove propovijedi slijedila je Sveopća molitva. Pozive na molitvu pjevao je bogoslov David.

Drugi dio obreda bio je   klanjanje križu, nakon sveopće molitve, kojemu su se vjernici skrušeno i sa strahopoštovanjem pojedinačno poklonili.

Obrede Velikog petka smo završili sa svetom pričešću. Vjernici su se potom u tišini razišli.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *