PROSLAVA SV. DOMINIKA U DOLAMA

Na spomendan svetoga Dominika, u srijedu 8. kolovoza, misno slavlje u filijalnoj crkvi u Dolama posvećenoj tom prezbiteru i utemeljitelju Reda propovjednika, predvodio je vlč. fra Ivan Kvesić, župni vikar župe Veljaci u koncelebraciji sa župnikom vlč. don Jozom Čirkom.

Fra Ivan je u svojoj homiliji prikazao život sv. Dominika te posebno istaknuo djelovanje dominikanaca koji su kao osnovnu zadaću imali naviještanje Radosne vijesti u doba pojavka raznih krivovjerja, zbog čega veliko težište stavljaju na obrazovanje, na ustrojavanje školstva i na poučavanje puka, radi suzbijanja krivih učenja i praznovjerja.

Liturgijsko pjevanje predvodila je skupina mladih iz župe Tihaljine.

Na kraju sv. mise župnik don Jozo je zahvalio svim mještanima Dola koji su se potrudili da crkva i okoliš budu očišćeni, kao i gosp. Milanu Rašiću koji je tih dana sa svojim radnicima postavio nove otvore na ovu filijalnu crkvu.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *