PROSLAVA SV. DOMINIKA I OBNOVA FASADE CRKVE I POSJET PROVINCIJALA FR. ANTE GAVRIĆA

013Na blagdan sv. Dominika, u subotu 8. kolovoza, misno slavlje u filijalnoj crkvi u Dolama, posvećenoj tom prezbiteru i utemeljitelju Reda propovjednika, predvodio je fra Ivica Omazić, župnik Vrgorca, u koncelebraciji sa župnikom don Jozom.  Liturgijsko pjevanje predvodila je Frama iz Vrgorca.

017021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filijalna  crkva sv. Dominika u Dolama tijekom svog vijeka, a građena je od 1974. do 1978. kada je i blagoslovljena, unatoč obnavljanju i s dograđenim zvonikom, vanjštinom nije doprinosila izgledu mjesta.  Malobrojni mještani sa  župnikom odlučili su se na obnovu. Najprije se pristupilo uređenju staza i stepenica oko crkve a onda i izvođenju fasadnih radova.
028029

Početkom mjeseca srpnja započeti radovi na obnovi crkve u Dolama su nakon blagdana sv. Dominika i završeni.

 

 

 

 

 

 

 

009

 

 

 

 

 

 

027

 

 

 

 

 

 

 

 

Kao šećer na kraju, 11. kolovoza svoj posjet župniku i crkvi sv. Dominika najavio je provincijal Hrvatske provincije dominikanaca, fr. Ante Gavrić sa svojim prijateljima, među kojima je bio i o. Blaženko Nikolić, DI, župnik Jordanovca (Zagreb).

023024

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *