PROSLAVA SV. ANTE U KAŠČU

Župnik don Jozo Čirko zakazao duhovnu trodnevnicu u čast sv. Ante, nebeskoga zaštitnika sela Kašča u župi Šipovači-Vojnićima, koji se slavi 13. lipnja, a vjernici (i s jedne i s druge strane granice) rado su se odazvali na trodnevnu duhovnu pripravu. Svake večeri slavljena je sveta Misa i molila se pobožnost u čast sv. Ante.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                     Nakon trodnevne duhovne priprave, danas je ispred filijalne crkve slavljena sveta Misa u 11 sati, koju je predslavio vlč. don Marin Marčić u koncelebraciji sa župnikom domaćinom. Prije same Mise vjernici su imali priliku za svetu Ispovijed te obavljanje pučkih pobožnosti (zavjeta).

 

 

 

 

Nakon dugih godina obavljena je i procesija oko groblja s kipom sv. Ante i pjevanjem litanija svecu u čast. Don Marin je obavio i tradicionalni blagoslov polja.

Na kraju svete Mise župnik je zahvalio i gospodinu Milanu Filipoviću Mići za četrdeset godina zvonarske službe u Kašču predavši mu čestitku od mjesnog biskupa Ratka Perića kao i jedan ručni sat poklon dvojice župnika.

 

 

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *