PROSLAVA CVJETNE NEDJELJE U ŽUPI

Danas, 25. ožujka  proslavili smo u našoj župnoj crkvi i u crkvi sv. Dominika u Dolama CvjetnicuNedjelju Muke Gospodnje. Sveta misna slavlja u 9,30 i 11,00 predslavio je župnik don Jozo.

Cvjetnica ili Nedjelja Muke Gospodnje početak je Velikog ili Svetog tjedna u kojem se spominjemo najvećih otajstava vjere – Isusove muke, smrti i uskrsnuća. Prisjetili smo se Isusova svečanog  ulaska u Jeruzalem, ali i njegove muke koja je uslijedila nakon toga. U spomen na te događaje prije misnoga slavlja blagoslovljene su maslinove grančice. Sveto liturgijsko slavlje uzveličao je skladnim pjevanjem naš župni zbor.

Proslavom blagdana Cvjetnice u našoj župi na svečaniji smo način kročili u Veliki tjedan – tjedan priprave za blagdan Kristova uskrsnuća. Blagoslovljene maslinove grančice ponijeli smo u svoje domove, a dio ćemo odnijeti na polja i na grobove. Blagoslovljene maslinove grančice ostat će u našim domovima i nakon što se osuše kao znak vjernosti Isusu do druge Cvjetnice.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *