PRIPREMA TERENA ZA IZGRADNJU NOVE ŽUPNE KUĆE

 U srijedu, 9. svibnja 2012. započeli su rovokopački radovi i uređenje terena za izgradnju nove župne kuće. Nadamo se da ćemo, uz Božju i pomoć svih župljana, domaćih i odseljenih, uspjeti u ovom započetom poslu.

 Naša Župa utemeljena je 12. studenoga 1939. odvajanjem od Klobuka. Stara župna kuća izgrađena je već 1938. Iz temelja s podrumom izgrađena je za 37 dana i do danas služi kao župni stan i župni ured. Dok nije podignuta današnja župna crkva Misa se slavila u kapelici župne kuće ili u župnom dvorištu.

 

Komunističke su vlasti, nakon odlaska dr. don Srećka Bošnjaka 1945. sa župe, župnu kuću pretvorile u osnovnu školu a stan za učitelja. Tako je bilo sve do dolaska dr. don Marka Perića za upravitelja župe 1956., koji je uz pomoć odvjetnika dr. Ante Jerkovića uspio vratiti župnu kuću u vlasništvo Župe, unatoč protivljenju mjesnih komunističkih vlasti.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *