PEPELNICA

Dok nam svećenik stavlja pepeo na glavu kaže: „Obratite se i vjerujete evanđelju“, ili: „Sjeti se, čovječe, da si prah i da ćeš se u prah vratiti (obratiti)“. Pepeo podsjeća čovjeka koji vjeruje u uskrsnuće da ne smije prionuti uz dobra ovoga svijeta, kao da bi ta dobra mogla dati smisao ovozemaljskom ljudskom životu. Posipanje pepelom ujedno označuje poziv na obraćenje. Nikada dovoljno ne otkrivamo Boga Isusa Krista i nikad dovoljno ne prianjamo uz Njega, onoga s kojim smo vjerom povezani. Istina, kršteni smo, no uvijek trebamo tražiti Boga i neprestano svoj život usklađivati s evanđeljem.

Sveto korizmeno vrijeme ove godine počinje na Čistu srijedu ili Pepelnicu 1. ožujka. U našoj župi tog dana sv. misa i obred pepeljanja slavit će se u župnoj crkvi u 17,00. Na Čistu Srijedu je strogi post i nemrs!