OBNOVLJEN ZVONIK U VOJNIĆIMA

Svi zajednički objekti jednoga sela su zapravo njegovo ogledalo. Što su uređeniji, to je znak da je mještanima stalo do njih.

U Vojnićima je škola i nogometno igralište uređeno. Izgrađena je nova kapelica s mrtvačnicom i groblje je uređeno. No, samo je vojnićki zvonik sa zvonom vapio za obnovom. I kako bi svi zajednički objekti u selu bili uredni i uređeni, prije dvadesetak dana pristupilo se obnovi zvonika, na kojemu nije ništa urađeno od  1978.,  kada je blagoslovljeno novo zvono posvećeno apostolima sv. Petru i Pavlu. Od tada se slavila i sv. misa kod zvonika, uz male prekide,  na svetkovinu ove dvojice apostola.

 

Djelatnici tvrtke Marmorit su, na zadovljstvo župnika i mještana, dan prije svetkovine  završili svoje radove, te je tako zvonik zablistao u novom ruhu.  

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *