MONTIRANE ORGULJE U ŽUPNOJ CRKVI

Početkom lipnja, točnije od 6. do 21. lipnja 2018. godine u našoj župnoj crkvi postavljene su i instalirane orgulje. Demontažu u Nagoldu, kao i montažu u župnoj crkvi obavio je orguljar Vid Kalebić. Orgulje su u župu dovezene 16. rujna 2017.,  iz biskupije Rottenburg-Stuttgart, a dar su župe  Sv. Petra i Pavla iz Nagolda.

U Nagoldu su, nakon što je orguljar Vid Kalebić demontirao iste,  obitelji Vrcan i Vujević preuzeli orgulje i  uskladištili u svom prostoru, na čemu im iskreno zahvaljujemo. U prijevozu i dopremanju orgulja u župu veliku pomoć dali su  braća Ante i Krešo Tolj s Grede, koji su se velikodušno  prihvatili posla i učinili sve da orgulje dođu u župu. Financijsku pomoć za demontažu i montažu orgulja pružili su Općinsko vijeće Ljubuški i načelnik g. Nevenko Barbarić kao i Ministarstvo financija ZHŽ s ministrom g. Tonijem Kraljevićem.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *