MISE ZA POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE

U našoj župi početak nove školske godine 2016./2017. obilježen je slavljem Svete mise i blagoslovom učenika i njihovih školskih torbi. U nedjelju, 11. rujna, Misna slavlja u Dolama i  u župnoj crkvi, predslavio je i pod njim propovijedao župnik don Jozo.

Nazočni su dan ranije, u subotu 10. rujna, imali prigodu za osobnu Ispovijed. Nakon župnikova pozdravnoga govora, u nastavku Misnoga slavlja, tijekom Službe riječi, tekstove čitanja pročitali su Patricia i Anđela Ćutuk. Molitvu vjernika u ime svih učenika izrekla je Kristina Vukojević. Nakon što je navijestio tekst evanđelja, u prigodnoj propovijedi župnik don Jozo između ostaloga pozvao je nazočne roditelje i učenike da odgovorno shvate odgoj i školske obveze, ali pri tome da ne zaborave ni Božju školu, crkvu, Svetu misu, sakramente i molitvu.

Euharistijsko slavlje završeno je tako što je župnik izrekao blagoslovnu molitvu, poškropio školske torbe i nazočne učenike. Pjevanje su animirali mladi župe pod vodstvom bogoslova Davida Bebeka.

007009010011012019020021023

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *