KAŠČE: SV. MISA ZA POK. BRIGADIRA ANTU PRIMORCA

U nedjelju, 6. studenoga u 14,30 u grobljanskoj kapelici sv. Ante Padovanskog u Kašču slavljenja je sv. misa za pok. brigadira Antu Primorca. Svetu misu predslavio je don Ivan Turudić, župnik župe Ploče-Tepčići i vojni kapelan,  u koncelebraciji sa župnikom don Jozom. Uz obitelj i mještane Kašča, sv. misi nazočili su, i za pokoj duše svoga zapovjednika, molilo je i desetak suboraca pok. Ante, koji su tom prigodom položili cvijeće i zapalili svijeće na grobu pok. Ante.

Brigadir Ante Primorac rođen je 16. listopada 1966. godine u selu Kašče. Na samom početku Domovinskog rata,  kad je neprijatelj zaprijetio Hrvatskoj, Ante je stao u obranu hrvatske slobode. Postaje pripadnik dobrovoljačke jedinice – pukovnije “Kralj Tomislav”, legendarnog generala Mate Šarlije-Daidže, koja je poslije preustrojena u elitnu jedinicu HVO-a “Ludvig Pavlović”, kojom je i zapovijedao. Ante, koji je bio teško ranjen prilikom oslobađanja doline Neretve (Gubavica), kada je ostao 70-postotni invalid, poslije dolaska s liječenja, odbio je i samu pomisao na odlazak u invalidsku mirovinu, te otišao ponovo braniti rodnu grudu. Pok. Ante je herojski i nesebično žrtvovao svoj mladi život, 7. studenoga 1994. na Cajuši, na Kupresu. Sa samo dvadeset i osam godina, poginuo je od granate srpskoga agresora, tek nekoliko dana nakon oslobađanja Kupreške visoravni, ispred hotela “Adria ski”.

030031032

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *