KAŠČE: Proslava sv. Ante

Oko 200 štovatelja sv. Ante  okupilo se u četvrtak 13.lipnja u svečevu “malom svetištu” u Kašču i u koji hodočaste vjernici iz župa Vrgoračke krajine kao i iz župe Šipovača-Vojnići.

Sveto misno slavlje predslavio je vlč. fra Ivica Omazić, župnik Vrgorca, a koncelebrirali vlč. don Marin Marčić, župnik Stilja i Oraha i vlč. don Jozo, župnik Šipovače-Vojnića.

Prije Misnog slavlja obavljena je procesija s kipom sv. Ante oko mjesnog grblja, a litanije sv. Ante pjevao je don Marin.

Na početku je predvoditelj Misnog slavlja obavio i blagoslov polja te zazvao Božji blagoslov na djela ruku ovih vrijednih mještana.

Na kraju euharistijskog župnik don Jozo zahvalio je propovjedniku fra Ivici i don Marinu, te svim vjernicima koji su na nekoliko sati oživjeli ovo mjesto.

Slavljenje svečevog blagdana završeno je blagoslovom djece.