KAŠČE NAŠE IZ SRCA NE DAMO!

Kad se jutrom zora rađa, i san se svojim zrakom sine, domovina te tvoja zove: ustani se dragi sine.

Na brzinu ja se spremam, krišom gledam najmilije svoje, grlo steglo, sa suzom u oku,  još jedanput da pogledam, Kašče selo, lice majke moje.

Vihor rata odavno već prođe, Kašče moje ostalo je isto, stara majka u snu me još zove, ljubi sine svoje rodno misto.

 

Dođite Kaščani za sv. Antu, iza mise na Rašeljku da zaigramo, da čuvamo običaje naše, Kašče naše iz srca ne damo.

(Milivoj Bebić-Beba)

Jučer  je u Kašču svečano proslavljen blagdan sv. Ante Padovanskog, koji je, uz sv. Antuna Pustinjaka,  nebeski zaštitnik ovog malog  mjesta.  Slaviti sv. Antu  došli su odseljeni Kaščani, kako iz Donjeg, tako i Gornjeg Kašča, te  hodočasnici iz Šipovače, od kojih su se neki mogli susresti kao idu na „zavjet“ pješice.

Svetu Misu u 11 sati predslavio je don Marin Marčić, župnik Oraha i Stilja, uz koncelebraciju don Joze, župnika. Sv. Misi je prethodila procesija oko groblja s kipom Sv. Ante u pratnji stotinjak vjernika. Na završetku Mise don Marin je blagoslovio okupljenu djecu te su im podijeljene prigodne sličice sv. Ante s molitvom ovom svecu.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *