JURINA LAZINA – ŠIPOVAČA: SV. MISA I BLAGOSLOV POLJA

Na 6. vazmenu nedjelju,  6. svibnja u groblju Jurina lazina, u Šipovači, slavilili smo sv. misu  i obavili smo blagoslov polja. Po vrlo lijepom i ugodnom vremenu, nakon subotnjeg nevremena i kiše, domicilni i brojni raseljeni Šipovčani sa svojim prijateljima ispunili su groblje, pobožno sudjelovali u svetom slavlju. Groblje je bilo vrlo lijepo očišćeno i uređeno,  a grobnice ukrašene cvijećem i svijećama.

Nakon blagoslova polja i navještaja Božje riječi, a koju su navijestili Kristina Vukojević i Željana Bukmir, župnik don Jozo je u svojj propovijedi svima postavio pitanje: Zašto nemamo vremena za Boga, sv. misu i molitvu? Imamo vremena  i za prijatelje, i za posjete, i za igru, i za kavu, i za televiziju i internet, a kad dođe vrijeme sv. mise, molitve, odjednom nemamo vremena. Mogu li postojati dovoljni razlozi koji će nas kao vjernike spriječiti  da nedjeljom odemo na sv. misu i da zahvalimo Kristu za žrtvu koju je učinio za nas?

Poslije misnog slavlja vrijedni šipovčani su ugostili svoju rodbinu i prijatelje u svojim domovima.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *