GREDA: PROSLAVLJENA SVETKOVINA PRESVETOGA TROJSTVA

Svetkovina Presvetoga Trojstva na Gredi proslavljena je 27. svibnja sv. misom i blagoslovom polja na vanjskom oltaru pokraj grobljanske kapelice u 11,00. Misno slavlje predslavio je don Jozo, župnik.

Pozdravljajući nazočne, kako domicilne tako i odseljene mještane Grede, župnik je naglasio kako se ljudskim mozgom ne može dokučiti tajna Presvetoga Trojstva, ali se može Presveto Trojstvo ljubiti i štovati tako da s njime započinjemo svaki svoj dan, molitvu i djelo. Samo ćemo tako moći jednoga dana sudjelovati u nebeskoj radosti Presvete Trojice, zajedno s anđelima i svetima.

Za mještane Grede bio je ovo velik dan kako duhovnog osvježenja,  tako i onog tjelesnog. Mnogi odseljene mještani koriste prigodu da ovaj dan posjete i obiđu svoje rodne kuće, susretnu se s rodbinom i prijateljima, te se u ugodnom razgovoru i raspoloženju prisjete prijašnjih vremena.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *