DUHOVI: PRVA SVETA PRIČEST U ŽUPI

U našoj župi danas, na svetkovinu Duhova, 14 djece primilo je Prvu svetu pričesti. Osam djevojčica i šest dječaka kroz redoviti župni vjeronauk pripremali su se za ovaj čin zajedno sa župnikom don Jozom.

Sveto misno slavlje u 11 sati predslavio je župnik, a misno slavlje svojim aktivnim sudjelovanjem animirali su sami prvopričesnici.  Uz prigodne recitacije, prinos darova i molitvu vjernika djeca su sudjelovala na svečanoj sv. misi u kojoj su po prvi put primili Sv. pričest. Nakon propovijedi prvopričesnici su obnovili svoja krsna obećanja i prinijeli su misne darove: kruh, hostije, vino i vodu. Njihova pripremljenost i radost u slavljenu Boga sigurno su bili poticaj svim župljanima. Nakon svete pričesti prvopričesnici su s nekoliko recitacija zahvalili dragom Bogu na neizmjernom daru koji su primili, a isto tako i svojim roditeljima na daru života koji su im dali.

Kao uspomenu na ovaj veliki dan prvopričesnici su dobili uspomene, molitvenike i krunice.

Uz zajedničko slikanje  završila je ova lijepa župna svečanost.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *