CVJETNICA U NAŠOJ ŽUPI

U nedjelju,  9. 4. 2017., na Cvjetnicu, u našoj župi bilo je posebno svečano i dostojanstveno kako i zaslužuje ovaj veliki dan. Slavljene su dvije sv. mise. Prva u 9,30 u Dolama, te druga svečana sv. misa u 11,00 u župnoj crkvi. Pod obje sv.mise župnik je blagoslovio maslinove grančice.  Sveta misa u župnoj crkvi počela je svečanim ulazom nakon kojeg je pročitana Muka Gospodnja. Vjernici su se tako i ove godine podsjetili na patnje Kristove na koje je sam pristao radi ljudskoga spasenja. Uz župnika don Jozu, čitači Muke bili su Matijas Bebek i Leo Brkić. A cijelo misno slavlje liturgijskim pjevanjem uljepšao je dječji zbor na čelu sa sviračicom Paulom Rašić.

U kraćoj propovijedi župnik je rekao da je ova nedjelja svima nama i poziv i opomena da se prema Isusu Kristu, Crkvi i svetinjama nesmijemo ponašati poput jeruzalemskih stanovnika. Ali da, nažalost, moramo priznati i u našoj sredini ima puno onih koji su možda još i gori od stanovnika Jeruzalema. Takvi su svi oni kojima Crkva treba samo da bi obavili sakramente – a do tih sakramenata ništa ne drže, ti sakramenti im ništa u životu ne znače. Svoju vjeru ne žive, ne svjedoče već naprotiv kletvama i zlodjelima sramote i Boga i čovjeka. Stoga je i pozvao sve da ovaj Isusov svečani ulazak u Jeruzalem i muka koju smo danas slušali bude svima poziv da spremni uđemo u vazmeno trodnevlje. Pozvao je sve da svi zajedno budemo oni koji Kristu kliču i koji ga slave i danas i u sve dane našega života.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *