BOŽIĆ U NAŠOJ ŽUPI

Pripremu za slavlje Božića smo i ove godine započeli Misama zornicama.  Kroz cijelo vrijeme došašća vjernici su, njih oko 100, slavili svete Mise zornice iščekujući najradosniji  blagdan. Uz Mise zornice i svetom ispovijedi u filijalnoj crkvi u Dolama i u župnoj crkvi, kao i u grobljanskim kapelicama na Gredi i u Kašču, pripravili smo se za Badnjak, a potom slavljem euharistije na Polnoćki, radosno smo dočekali Božić.

Blagdanska slavlja uveličao je pjevanjem prelijepih hrvatskih božićnih pjesama naš župni zbor Prijatelji Srca Isusova uz orguljsku pratnju Paule Rašić.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svečani božićni ugođaj zasjao je u crkvi s betlehemskom štalicom i urešenim jelkama koje su uredili mještani Male Šipovače. Župljani su pobožno u molitvi ostajali u crkvi uz „mali Betlehem“ poslije misnih slavlja. Crkva je na Polnoćki, a osobito na Božić, bila prepuna vjernika.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *