BLAGOSLOV POLJA NA GROBLJU GRAČINA U VOJNIĆIMA I U DOLAMA

U našoj župi je na 6. uskrsnu nedjelju započelo slavlje sv. misa i blagoslov polja po grobljima, kojih je u župi 8. Premda vrijeme nije bilo lijepo, kiša je neprestano padala, mještani Dola i Vojnića, kako domicilini tako i odseljeni, su se u velikom broju okupili na slavlje sv. misa u doljanskom groblju i na groblju Gračina u Vojnićima.  I ove godine najprije smo zahvalili Bogu na udijeljenim milostima i darovima te molili Božji blagoslov da nam Nebo uzvrati dobrim urodom našeg rada i života. Župnik don Jozo je naglasio da blagoslov polja nije samo tradicija, već ponajprije zahvalna molitva  Svevišenjem koji je jedini istinski darovatelj svih koji mu se utječu. Stoga je i pozvao sve vjernike da ovom prigodom budemo ljudi kojima je na prvom mjestu zahvala Trojedinom Bogu za sve plodove koje nam On udjeljuje preko našeg truda na poljima. Također je sve potaknuo na molitvu da svaki naš rad bude pošten i blagoslovljen, a naš život poštovanja dostojan.

DOLE

008

012

009

004

001013

GRAČINA – VOJNIĆI

020015016023024022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *