BLAGOSLOV POLJA I SV. MISA NA GROBLJU GRAČINA U VOJNIĆIMA

 

Na prvu nedjelju poslije blagdana sv. Marka tradicionalno je sveta misa i blagoslov polja na groblju Gračina, u Vojnićima. Tako je bilo i ove 2018. godine na 5. uskrsnu nedjelju. Nedjeljni dan, vrućina uz blagi povjetarac, ali je ipak bilo ugodno na groblju. Moliti za blagoslov na mjestima gdje počivaju naši najmiliji, ima posebnu snagu. Kao da nam je život tu prisutan cjelovito. Bog, pokojni i mi sa svojom stvarnošću koju na tom mjestu doslovno osvježimo i ojačamo. Vidljivo je to i na tradicionalnim užinama i susretima kod vrijednih domaćina i domaćica.

Svetu je misu  predslavio župnik don Jozo, koji je na početku sve pozdravio i naglasio da smo se ovdje sastali da molimo Boga za njegov blagoslov za urod zemlje i za sve što u našem životu radimo. Bez Božjeg blagoslova sve je uzalud.

Poslije obreda blagoslova slijedila je sv. misa.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *