BLAGOSLOV POLJA I SLAVLJE SV. MISE NA GROBLJU GRAČINE U VOJNIĆIMA

083U nedjelju, 26. travnja, u našoj župi započeli su proljetni blagoslovi polja i slavlja sv. Misa na mjesnim grobljima. Prema župnome rasporedu prvi blagoslov polja je na groblju Gračine u Vojnićima.
Obrede blagoslova polja te euharistijsko slavlje predvodio je župnik vlč. Jozo Čirko.

082Ni ovoga proljeća Vojnićani i njihovi potomci te prijatelji nisu zaboravili svoje obiteljske korijene. Došli su, pomolili su se za duše pokojnika i zazvali Božji blagoslov na rad svojih ruku.

077Ukopnici ovoga groblja nisu krili svoje oduševljenje i uređenjem groblja. Uz prošlogodišnje izlijevanje zidova oko kapelice  i njeno uklapanje u grobljansku cjelinu, ove godine su postavljenje dvije klizne kapije te je tako groblje i prostor oko kapelice dobilo još više na ljepoti.

080

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *