BLAGDAN NEVINE DJEČICE I BLAGOSLOV DJECE

Nakon Božića, blagdan sv. Stjepana i sv. Ivana, u župnoj crkvi proslavljen je i blagdan Nevine dječice u kojem se spominjemo žrtve betlehemskih dječaka koji su platili životom zbog straha kralja Heroda pred Kraljem koji se rodio u Betlehemu. Na vijest da se po pismima proroka kralj Izraelov ima roditi u Betlehemu, po odlasku mudraca Herod daje pobiti svu mušku djecu u Betlehemu i okolici, od dvije godine na niže. Bolesna ljubomora i glad za vlašću od kralja Heroda učinile su čudovište koje ne preže ni pred čime da bi osigurao svoju vladavinu. Njegov postupak podsjeća da ni danas nije iščezlo takvo razmišljanje: neka meni bude dobro pod svaku cijenu!

Župnik don Jozo predslavio je svetu misu u 11 sati, a potom je blagoslovio i darivao djecu. Kao i prijašnjih, tako su i ove godine, naši župljani, braća Mladen i Goran Džajić iz Džajić commerce, bogatim paketićima (50 kom.) počastili djecu koja su ovoga dana došli slaviti sv. misu i primiti blagoslov.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *