6. USKRSNA NEDJELJA

SV. MISE KROZ TJEDAN

Župna crkva: 19,00

– Utorak, 27. svibnja:

– Zlata Živkušić za + Matiju Bebek.

– Srijeda, 28. svibnja:

– Danica Vukojević Adžić za ++ Mladena, Srećka i Cvitu Vukojević.

– Petak, 30. svibnja:

– Unuk Ivan za ++ Ivu i Andriju Brkića.

– Subota, 31. svibnja:

– Kćerke Zdenka i Stana s obit. za + Ivu Vukojević.

Dole: 9,30

– Nedjelja, 25. svibnja:

– Ivan Rašić za svoje ++.

SVETE MISE SLJEDEĆE NEDJELJE

Župna crkva: 11,00

ČIŠĆENJE CRKVE

Obit. Mirka Džajića Vidovića, Stane Džajić i Darinke Mucić.

Iskrena hvala svima koji svoju obvezu čišćenja savjesno izvršavaju!

SVETKOVINA UZAŠAŠĆA

Svetkovinu Uzašašća Gospodinova proslavit ćemo svetim misa u župnoj crkvi u 8,00 i u Dolama u 9,30.

Večernje svete mise i svibanjske pobožnosti neće biti.

PRVA SVETA PRIČEST

Naša župna zajednica proslavit će PRVU SVETU PRIČEST  u nedjelju, 1. lipnja svetom misom u 11,00.

Subota, 31. svibnja: Ispovijed za prvopričesnike/ce, roditelje i rodbinu u 8,30. Poslije Ispovijedi zajednička proba s roditeljima.

Sakrament euharistije – pričesti presudan je za vjerski život svakog kršćana. K tome, djeca će po prvi puta doživjeti i radost sakramenta pomirenja – sv. ispovijedi. Kojeg li veselja doživjeti da Bog oprašta naše grijehe i pomaže nam rasti u duhu i milosti. Doživjeti da je Božja ljubav veća od naših grijeha i propusta.

Pomozimo djeci da osjete Božju blizinu i ostanu trajno s Kristom povezani po ovim svetim sakramentima.

Proba pjevanja

Molim sve članove župnog zbora da dođu na probu pjevanja u subotu poslije svibanjske pobožnosti.

NEDJELJNA  SVETA MISA

Zamisli, od 168 sati tjedno Gospodin nam je dao 167 da ih upotrijebimo za ovozemaljske potrebe i zabave. A za sebe je u tjednu pridržao samo jedan sat, koliko traje nedjeljna sv. Misa. Neki vjernici jedva čekaju da mu ukradu i taj jedan sat i nađu ispriku kako bi propustili sv. Misu.

Ruku na srce i reci kršćanine, vjerniče,

je li to pravedno i pošteno?