1. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Došašće. To znači da netko dolazi. Za nas koji slavimo Došašće, to je Isus koji dolazi. To je Isus koji je već došao i koji dolazi ove godine ponovno. Isus će još jednom doći na svršetku svijeta. Imamo, dakle, više Došašća. To vrijeme nam je prilika da se pripremimo te budno, radosno i dostojno dočekamo svojeg Spasitelja. Čovjek se uvijek nalazi između početka i završetka nečega, početka i završetka radnog vremena, početka i završetka dana, početka i završetka godine.

Došašće označuje i početak crkvene godine. Taj početak sastoji se u iščekivanju Isusova rođenja. To je i vrijeme koje u beznađe, tamu i krize svijeta donosi nadu, svjetlo i spasenje. Ono želi uzdići i oraspoložiti naša srca za dolazak Gospodnji u čiju se dobrotu pouzdajemo. Neke stvari započnemo, ali ih nikad ne dovršimo. Neke stvari nikad niti ne započnemo. Došašće može započeti i bez nas, ali bilo bi ga šteta propustiti.

SV. MISE KROZ  TJEDAN

Župna crkva: 6,00

– Ponedjeljak, 4. prosinca:

– Milija Čuljak za + iz obit. Džajić Mišić

– Utorak, 5. prosinca:

– Mladen Čuljak Marić za svoje ++.

– Srijeda: 6. prosinca:

Obit. misa – Anđa Leko.

– Četvrtak, 7. prosinca:

– Mila Bebek za + Mirka.

– Petak, 8. prosinca:

Obit. misa – Vinka Bebek.

– Subota, 9. prosinca:

– Franjo Čuljak za + Ilku, Blagu i Stanu Čuljak.

Dole: 9,30

– Nedjelja, 3. prosinca:

– Mario Tolj za + Juru i Jelu i ost. ++.

– Nedjelja, 10. prosinca:

– Ana Tolj za + Zdravka, Lucu i Vinka.

SVETE MISE SLJEDEĆE NEDJELJE

Dole: 9,30 – Župna crkva: 11,00 – Kašče: 14,30

ČIŠĆENJE CRKVE

Obit. Jure Mucića, Željke Mucića i Dalibora Čuljka.