VAZMENO BDJENJE I USKRS U ŽUPI

Vazmeno je bdjenje započelo blagoslovom vatre ispred crkve. Od te vatre župnik don Jozo je upalio uskrsnu svijeću koja označava uskrslog Krista, a zatim je uslijedila procesija i pozdrav uskrsnoj svijeći koja predstavlja Krista.  Nakon toga pročitana su biblijska čitanja koja razotkrivaju svu povijest spasenja, zatim blagoslov krsne vode, nakon čega je započela proslava uskrsnuća.

 

 

 

 

Svetkovinu Uskrsa, najveću i najradosniju svetkovinu pobjede života nad smrću, istine nad laži, svjetla nad tamom, pobjeda dobrote i ljubavi nad zlom i grijehom proslavili smo svečano.

Na liturgijskim slavljima na svetkovinu Uskrsa, koja su bila u Dolama, župnoj crkvi i  u Kašču, sudjelovao je velikii broj vjernika, kako domaćih tako i pristiglih iz inozemstava  i odseljenih župljana.

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 2 travnja, 2013

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856