SV. DOMINIK U DOLAMA

Na spomendan svetoga Dominika, u četvrtak 8. kolovoza, misno slavlje u filijalnoj crkvi u Dolama posvećenoj tom prezbiteru i utemeljitelju Reda propovjednika, predvodio je vlč. don Ivan Perić, župnik župa Ilići i Cim, u koncelebraciji sa župnikom vlč. don Jozom Čirkom.

 

Don Ivan je u svojoj homiliji prikazao život sv. Dominika te posebno istaknuo kako su vremena u kojima je djelovao sv. Dominik i današnja vremena vrlo slična. Razne hereze i krivovjerja koja su bila tada, sada u jednom drugom obliku javljaju se i u naše vrijeme. No, način “borbe” protiv tih krivovjerja i hereza za sv. Dominika bio je naviještanje Radosne vijesti, obrazovanje i ustrojavanje školstva i  poučavanje puka, a ne na silu kako se to nekada radilo.

Liturgijsko pjevanje predvodila je skupina mladih iz župnoga zbora.

Na kraju sv. mise župnik don Jozo je zahvalio svim mještanima Dola koji su se potrudili da crkva i okoliš budu očišćeni te pozvao odseljene mještane da ne zaborave svoje rodno mjesto i da pomažu u održavanju crkvenih objekata u svojim mogućnostima.

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 8 kolovoza, 2013

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856