PROSLAVLJEN BLAGDAN SV. ANTUNA PUSTINJAKA U KAŠČU

004009Blagdan sv. Antuna, opata i pustinjaka, proslavljen je u nedjelju, 17. siječnja u grobljanskoj kapelici u Kašču. Misno slavlje u kapelici uz domaćeg župnika don Jozu predslavio je veljački župnik fra Ljubo Kurtović. Mnogi odseljeni Kaščani, kao i domaći, uz hodočasnike iz drugih mjesta i župa došli su po lijepom i burovitom danu slaviti sv. misu i učiniti svoje zavjete.

Upitavši se u propovijedi što nam taj veliki svetac, kojega gotovo 1700 godina štuju kršćani i istoka i zapada, poručuje danas fra Ljubo je naglasio „da govor o svecima često nas ljude obeshrabruje jer mislimo da je njima bilo lakše. Zamišljamo ih drukčijima. Naglašavajući njihovu svetost, a ne Božje djelo u njima, doista se možemo osjetiti nesposobnima za velike stvari. Međutim, pođemo li od činjenice da su to bili ljudi s istim pogreškama, lošim navikama, slabostima naravi kao što smo i sami, odmah su nam bliži. Da, bili su to ljudi koji su u Kristu otkrili novi model čovjeka i za njim su pošli. Inicijativu su prepustili Bogu i On ih je izmijenio“.                                                                                               006005

Na kraju misnoga slavlja župnik don Jozo zahvalio je fra Ljubi što je predslavio sv. misu, kao i svim  mještanima Kašča koji su za ovu prigodu pripremili i uredili grobljansku kapelicu.

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 17 siječnja, 2016

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856