PROSLAVA SV. DOMINIKA U DOLAMA

Na spomendan svetoga Dominika, u srijedu 8. kolovoza, misno slavlje u filijalnoj crkvi u Dolama posvećenoj tom prezbiteru i utemeljitelju Reda propovjednika, predvodio je vlč. fra Ivan Kvesić, župni vikar župe Veljaci u koncelebraciji sa župnikom vlč. don Jozom Čirkom.

Fra Ivan je u svojoj homiliji prikazao život sv. Dominika te posebno istaknuo djelovanje dominikanaca koji su kao osnovnu zadaću imali naviještanje Radosne vijesti u doba pojavka raznih krivovjerja, zbog čega veliko težište stavljaju na obrazovanje, na ustrojavanje školstva i na poučavanje puka, radi suzbijanja krivih učenja i praznovjerja.

Liturgijsko pjevanje predvodila je skupina mladih iz župe Tihaljine.

Na kraju sv. mise župnik don Jozo je zahvalio svim mještanima Dola koji su se potrudili da crkva i okoliš budu očišćeni, kao i gosp. Milanu Rašiću koji je tih dana sa svojim radnicima postavio nove otvore na ovu filijalnu crkvu.

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 11 kolovoza, 2012

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856