PROSLAVA SV. ANTE U KAŠČU

Župnik don Jozo Čirko zakazao duhovnu trodnevnicu u čast sv. Ante, nebeskoga zaštitnika sela Kašča u župi Šipovači-Vojnićima, koji se slavi 13. lipnja, a vjernici (i s jedne i s druge strane granice) rado su se odazvali na trodnevnu duhovnu pripravu. Svake večeri slavljena je sveta Misa i molila se pobožnost u čast sv. Ante.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                     Nakon trodnevne duhovne priprave, danas je ispred filijalne crkve slavljena sveta Misa u 11 sati, koju je predslavio vlč. don Marin Marčić u koncelebraciji sa župnikom domaćinom. Prije same Mise vjernici su imali priliku za svetu Ispovijed te obavljanje pučkih pobožnosti (zavjeta).

 

 

 

 

Nakon dugih godina obavljena je i procesija oko groblja s kipom sv. Ante i pjevanjem litanija svecu u čast. Don Marin je obavio i tradicionalni blagoslov polja.

Na kraju svete Mise župnik je zahvalio i gospodinu Milanu Filipoviću Mići za četrdeset godina zvonarske službe u Kašču predavši mu čestitku od mjesnog biskupa Ratka Perića kao i jedan ručni sat poklon dvojice župnika.

 

 

 

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 13 lipnja, 2012

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856