SV. ANTE U KAŠČU

84654C63 (Large)U petak, 13. lipnja u Kašču, proslavljen je spomendan sv. Ante Padovanskoga, prezbitera i crkvenog naučitelja. Euharistijsko slavlje predslavio je don Marin Marčić, župnik Oraha, Prapatnice i Stilja u koncelebraciji sa župnikom domaćinom don Jozom i vrgoračkim župnikom fra Ivicom Omazićem.

1A86385D (Large)

Vjernici su prije početka slavlja svete mise imali prigodu za osobnu ispovijed te obavljanje osobnih zavjeta. Na početku Misnoga slavlja obavljena je  procesija s kipom sv. Ante oko mjesnog groblja i pjevale su se litanije svecu u čast. Blagoslov polja nakon procesije obavio je župnikdon Jozo.

FA20276C (Large)Nakon što su Nena Primorac i sjemeništarac David Bebek navijestili tekstove prigodnih čitanja te evanđelja, u prigodnoj propovijedi don Marin je naglasio  misli vezane za zahvalu i poticaj kako bi po primjeru ovoga u narodu omiljenoga sveca nastojali nasljedovati Isus Krista i svjedočeći kršćansku vjeru širiti Radosnu vijest.

BDE458DB (Large)Prije završnog blagoslova don Marin je obavio blagoslov djece, a župnik don Jozo je izrekao riječi zahvale nazočnim svećenicima kao i stalnim žiteljima Kašča koji uz trodnevnicu i duhovnu pripremu nisu zaboravili urediti i samu kapelicu, groblje i okoliš oko groblja.

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 14 lipnja, 2014

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856