PROSLAVA CVJETNE NEDJELJE U ŽUPI

Danas, 25. ožujka  proslavili smo u našoj župnoj crkvi i u crkvi sv. Dominika u Dolama CvjetnicuNedjelju Muke Gospodnje. Sveta misna slavlja u 9,30 i 11,00 predslavio je župnik don Jozo.

Cvjetnica ili Nedjelja Muke Gospodnje početak je Velikog ili Svetog tjedna u kojem se spominjemo najvećih otajstava vjere – Isusove muke, smrti i uskrsnuća. Prisjetili smo se Isusova svečanog  ulaska u Jeruzalem, ali i njegove muke koja je uslijedila nakon toga. U spomen na te događaje prije misnoga slavlja blagoslovljene su maslinove grančice. Sveto liturgijsko slavlje uzveličao je skladnim pjevanjem naš župni zbor.

Proslavom blagdana Cvjetnice u našoj župi na svečaniji smo način kročili u Veliki tjedan – tjedan priprave za blagdan Kristova uskrsnuća. Blagoslovljene maslinove grančice ponijeli smo u svoje domove, a dio ćemo odnijeti na polja i na grobove. Blagoslovljene maslinove grančice ostat će u našim domovima i nakon što se osuše kao znak vjernosti Isusu do druge Cvjetnice.

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 25 ožujka, 2018

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856