OBREDI VELIKOG PETKA – PETAK MUKE GOSPODNJE

Danas, s početkom u 18,00  naša župna zajednica je započela obrede Velikog petka. Pratili smo Krista na njegovu putu poniženja, trpljenja, patnje i smrti. Pokora, post, žalost i ozbiljnost dali su pečat ovome danu. Danas nismo slavili euharistiju, već smo razmišljali o Kristovoj smrti puni žalosti i skrušenosti. Obrede Velikog petka predvodio je župnik don Jozo. U pratnji devetorice ministranata u tihoj procesiji ušli smo u crkvu i započeli obrede poklonom pred ogoljenim oltarom. Nakon zborne molitve i čitanja biblijskih tekstova slušali smo izvještaj o muci Isusa Krista kako ju je zapisao evanđelist Ivan. U kratkoj homiliji župnik naglasio važnost prihvaćanja životnog križa. Svi koji su ga prihvatili i uzljubili osjetili su slast života i po njemu smo najsličniji Kristu. U sveopćoj molitvi, zajedno s čitavom Crkvom, molili smo se za sve potrebe svijeta i Crkve, osobito za one koji svojim trpljenjem nastavljaju Isusovu muku i za one koji još ne poznaju neizrecivu Božju ljubav, koju nam je Otac posvjedočio u svome Sinu koji je došao svojom smrću i uskrsnućem spasiti čitav svijet.

011008Nakon službe riječi uslijedio je obred klanjanja križu. Žipnik je uz trostruki poklik ‘Evo drva Križa, na kom je visio Spas svijeta’ razotkrivao i pokazivao križ, sredstvo Kristova mučenja i smrti. Uz poklon križu, zahvalili smo Kristu za njegovu neizmjernu ljubav prema nama.

Bogoslužje Velikog petka završili smo pričešću.

005014012017Nakon župnikove molitve nad narodom župljani su u tišini

020napuštali crkvu.022007
013
021

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 25 ožujka, 2016

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856