NOVA GROBLJANSKA KAPELICA U BANJSKOM GROBLJU BLAGOSLOVLJENA

     Na banjskom groblju blagoslovljena je 10. veljače,  na spomendan bl. Alojzija Stepinca, grobljanska kapelica.

Želja ukopnika i župnika don Joze je bila da nebeski zaštitnik novoizgrađene kapelice bude upravo bl. Alojzije Stepinac. Zamolba koju je župnik uputio Biskupskom ordinarijatu u Mostaru je prihvaćena. Dogovoreno je da blagoslov bude na dan Blaženikova nebeskog rođendana. Blagoslov je obavio biskupov izaslanik generalni vikar don Željko Majić. Nakon pozdrava župnika, don Željko je blagoslovio vodu i njome poškropio kapelicu i nazočne vjernike. Nakon toga nastavljeno je misno slavlje s pjevanjem što su ga predvodile mlade pjevačice župnoga zbora ove župe.

            Na kraju ovoga slavlja  župnik don Jozo izrekao je zahvalni govor najprije Bogu koji je dao snagu da su se ukopnici odvažili  za ovaj čin gradnje kapelice, a potom je zahvalio svima onima  koji su se posebno zaokupili izgradnjom ovoga crkvenoga zdanja na groblju.

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 11 veljače, 2019

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856