KRIŽNI PUT

Jedna od najobljubljenijih pobožnosti u našem narodu svakako je Križni put Isusa Krista. Možda je to zbog toga što su Njegovi puti i naši puti, Njegova patnja i naša patnja, Njegova vjera i naša vjera?

Poseban je to i osobit izraz štovanja Isusove muke. Slike križnog puta prikazuju prizore iz Isusove muke. Svi ti prizori puni su dramatike muke i smrti Isusove, ali su usmjereni Uskrsu. U Uskrsu je, naime, zajamčena budućnost čovjeka i svijeta, a u uskrslom Kristu je temelj naše nade, vjere i ufanja.

U križnom Isusovu putu predočen je i križni put svakog kršćanina. Zato za kršćanina nije dovoljno križni put moliti i razmatrati, nego križnim putem treba i ići. Pobožnost križnog puta je i najizvrsnija priprava za doličnu proslavu Uskrsa.

Križni put obavljat ćemo svakog korizmenog petka u Dolama u 15,00 i u župnoj crkvi u 17,00. Poslije pobožnosti križnog puta slavimo sv. misu, koja je spomen čin Kristove posljednje večere i vrhunac našeg zajedništva u Kristu.

Categories Vijesti | Tags: | Posted on veljača 28, 2017