KAŠČE: SV. MISA ZA POK. BRIGADIRA ANTU PRIMORCA

U nedjelju, 6. studenoga u 14,30 u grobljanskoj kapelici sv. Ante Padovanskog u Kašču slavljenja je sv. misa za pok. brigadira Antu Primorca. Svetu misu predslavio je don Ivan Turudić, župnik župe Ploče-Tepčići i vojni kapelan,  u koncelebraciji sa župnikom don Jozom. Uz obitelj i mještane Kašča, sv. misi nazočili su, i za pokoj duše svoga zapovjednika, molilo je i desetak suboraca pok. Ante, koji su tom prigodom položili cvijeće i zapalili svijeće na grobu pok. Ante.

Brigadir Ante Primorac rođen je 16. listopada 1966. godine u selu Kašče. Na samom početku Domovinskog rata,  kad je neprijatelj zaprijetio Hrvatskoj, Ante je stao u obranu hrvatske slobode. Postaje pripadnik dobrovoljačke jedinice – pukovnije “Kralj Tomislav”, legendarnog generala Mate Šarlije-Daidže, koja je poslije preustrojena u elitnu jedinicu HVO-a “Ludvig Pavlović”, kojom je i zapovijedao. Ante, koji je bio teško ranjen prilikom oslobađanja doline Neretve (Gubavica), kada je ostao 70-postotni invalid, poslije dolaska s liječenja, odbio je i samu pomisao na odlazak u invalidsku mirovinu, te otišao ponovo braniti rodnu grudu. Pok. Ante je herojski i nesebično žrtvovao svoj mladi život, 7. studenoga 1994. na Cajuši, na Kupresu. Sa samo dvadeset i osam godina, poginuo je od granate srpskoga agresora, tek nekoliko dana nakon oslobađanja Kupreške visoravni, ispred hotela “Adria ski”.

030031032

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 6 studenoga, 2016

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856