KAŠČE: PROSLAVLJEN SV. ANTUN, OPAT I PUSTINJAK

U Donjem Kašču, mjestu koje pripada župi Šipovača-Vojnići, proslavljen je 17. siječnja 2018., blagdan  sv. Antuna, opata i pustinjaka, nebeskog zaštitnika sela. Euharistijsko slavlje, uz nazočnost 30-tak  vjernika, predslavio je fra Stipan Klarić, župnik Veljaka. U koncelebraciji su bili župnik don Jozo i don Marin Marčić.

“Primjer sv. Antuna je poziv današnjem vjerniku da bude ponizan, jer Bog se oholom vjerniku protivi a poniznom daje milost. Stoga se svi moramo čuvati od napasti, a osobito moramo paziti na tri izvora napasti: vlastito tijelo, sotona i pokvareni svijet oko nas. Neka nam sv. Antun bude uzor i primjer, kako voditi borbu protiv Sotone i zla,te kako ići Božjim putem prema sretnoj vječnosti “- rekao je između ostalog u propovijedi fra Stipan.

Na kraju  mise župnik don Jozo zahvalio je svim vjernicima koji su sudjelovali u proslavi nebeskog zaštitnika kaščanske grobljanske kapelice. Predvoditelja misnoga slavlja, kao i župnika i don Marina, i ove godine su počastili ručkom mještani Milenko Mićo i Ivan Iko Primorac sa svojim obiteljima.

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 17 siječnja, 2018

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856