FRANJO ČULJAK IZ VOJNIĆA, FRANJEVAČKI NOVAK, OBUKAO HABIT

0407b1fae6c6274c272901f1c6f0566a_L

U nedjelju , 13. srpnja 2014., pod večernjom sv. Misom u 18,00 u prepunoj franjevačkoj crkvi Sv. Petra i Pavla u Mostaru redovničko franjevačko odijelo obukla su desetorica novaka naše Provincije i tako započeli godinu novicijata, odnosno godinu kušnje, razdoblje upućivanja u redovnički život po pravilu sv. Franje.

Dva kandidata došla su u novicijat nakon završetka Franjevačke klasične gimnazije u Visokom:

Fra Tomislav Crnogorac (r. 02. svibnja 1995.) iz župe Bezgrješnog začeća BDM u Posušju,

Fra Andrija Majić (r. 26. prosinca 1994.) iz župe Sv. Mihovila Arkanđela u Drinovcima.

A osmorica su u novicijat ušla nakon provedene godine postulature u samostanu u Mostaru:

Fra Marko Bandić (r. 29. rujna 1990.) iz župe Sv. Ivana Krstitelja u Ružićima,

Fra Franjo Čuljak (r. 08. veljače 1995.) iz župe Presv. Srca Isusova u Šipovači –Vojnići,

Fra Džoni Dragić (r. 20. veljače 1990.) iz župe Sv. Mateja Apostola u Mostaru,

Fra Petar Jukić (r. 31. prosinca 1996.) iz župe Bezgrješnog začeća BDM u Posušju,

Fra Romario Marijanović (16. srpnja 1994.) iz župe Sv. Petra i Pavla u Mostaru,

Fra Ivan Nikolić (r. 19. kolovoza 1993.) iz župe Sv. Jakova Apostola u Međugorju,

Fra Ivan Pehar (r. 25. rujna 1994.) iz župe Sv. Franje Asiškoga u Čapljini,

Fra Antonio Primorac (r. 02. kolovoza 1993.) iz župe Sv. Ante Padovanskog na Humcu.

Sv. Misu i obred oblačenja predvodio je provincijal fra Miljenko Šteko u koncelebraciji s gvardijanom fra Ikom Skokom, župnikom fra Josipom Vlašićem, meštrom postulanata fra Stankom Mabićem, meštrom novaka fra Slavkom Soldom te još s oko četerdesetak svećenika.

Pred homiliju na prozivku kandidati su odgovorili njihovim „Evo me!“. Nakon homilije uslijedio je obred oblačenja. Provincijal je blagoslovio i predao habite novacima, a u oblačenju su im pomogli gvardijan, meštar postulanta, župnici rodnih župa kao i još neki fratri.
Potom su sva braća čestitala novim fratrima, što je izazvalo mnoge suze radosnice ne samo kod rodbine nego i kod ostaloga Božjega puka.
Na kraju misnog slavlja riječi pozdrava, čestitke i zahvale uputio je gvardijan fra Iko Skoko, naglasivši da su zvanja plod naše molitve i Božjeg dara. Bog nas je obdario desetoricom mladića na čemu mu od srca zahvaljujemo. Ista zahvala je upućena roditeljima i svima onima koji mole za duhovna zvanja.

I provincijal fra Miljenko se pridružio i biranim riječima zahvalio Bogu, roditeljima, odgojiteljima kako u Visokom tako i u Mostaru, kao i svima onima koji su doprinijeli da su ova desetorica mladića obukla franjevački habit.
Na sv. Misi pjevao je veliki župni zbor „Sv. Cecilija“ pod ravnanje s. Slavice Filipović, a na orguljama je bio mladi gospodin Drago Soldo. Liturgijskom asistencijom, u kojoj su sudjelovali naši bogoslovi, ravnao je fra Branimir Novokmet.

Poslije sv. Mise fratri, časne sestre, obitelji, rodbina i prijatelji novaka nastavili su druženje u samostanskom klaustru. Nakon toga novaci su sa svojim meštrom fra Slavkom krenuli put Humca u novicijat. Neka im Bog blagoslovi svaki korak u redovničkom životu!

franjevci.info

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 14 srpnja, 2014

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856