DUHOVI: PRVA SVETA PRIČEST U ŽUPI

U našoj župi danas, na svetkovinu Duhova, 14 djece primilo je Prvu svetu pričesti. Osam djevojčica i šest dječaka kroz redoviti župni vjeronauk pripremali su se za ovaj čin zajedno sa župnikom don Jozom.

Sveto misno slavlje u 11 sati predslavio je župnik, a misno slavlje svojim aktivnim sudjelovanjem animirali su sami prvopričesnici.  Uz prigodne recitacije, prinos darova i molitvu vjernika djeca su sudjelovala na svečanoj sv. misi u kojoj su po prvi put primili Sv. pričest. Nakon propovijedi prvopričesnici su obnovili svoja krsna obećanja i prinijeli su misne darove: kruh, hostije, vino i vodu. Njihova pripremljenost i radost u slavljenu Boga sigurno su bili poticaj svim župljanima. Nakon svete pričesti prvopričesnici su s nekoliko recitacija zahvalili dragom Bogu na neizmjernom daru koji su primili, a isto tako i svojim roditeljima na daru života koji su im dali.

Kao uspomenu na ovaj veliki dan prvopričesnici su dobili uspomene, molitvenike i krunice.

Uz zajedničko slikanje  završila je ova lijepa župna svečanost.

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 9 lipnja, 2019

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856