CVJETNICA U NAŠOJ ŽUPI

U nedjelju,  9. 4. 2017., na Cvjetnicu, u našoj župi bilo je posebno svečano i dostojanstveno kako i zaslužuje ovaj veliki dan. Slavljene su dvije sv. mise. Prva u 9,30 u Dolama, te druga svečana sv. misa u 11,00 u župnoj crkvi. Pod obje sv.mise župnik je blagoslovio maslinove grančice.  Sveta misa u župnoj crkvi počela je svečanim ulazom nakon kojeg je pročitana Muka Gospodnja. Vjernici su se tako i ove godine podsjetili na patnje Kristove na koje je sam pristao radi ljudskoga spasenja. Uz župnika don Jozu, čitači Muke bili su Matijas Bebek i Leo Brkić. A cijelo misno slavlje liturgijskim pjevanjem uljepšao je dječji zbor na čelu sa sviračicom Paulom Rašić.

U kraćoj propovijedi župnik je rekao da je ova nedjelja svima nama i poziv i opomena da se prema Isusu Kristu, Crkvi i svetinjama nesmijemo ponašati poput jeruzalemskih stanovnika. Ali da, nažalost, moramo priznati i u našoj sredini ima puno onih koji su možda još i gori od stanovnika Jeruzalema. Takvi su svi oni kojima Crkva treba samo da bi obavili sakramente – a do tih sakramenata ništa ne drže, ti sakramenti im ništa u životu ne znače. Svoju vjeru ne žive, ne svjedoče već naprotiv kletvama i zlodjelima sramote i Boga i čovjeka. Stoga je i pozvao sve da ovaj Isusov svečani ulazak u Jeruzalem i muka koju smo danas slušali bude svima poziv da spremni uđemo u vazmeno trodnevlje. Pozvao je sve da svi zajedno budemo oni koji Kristu kliču i koji ga slave i danas i u sve dane našega života.

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 10 travnja, 2017

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856