BLAGOSLOV POLJA NA JURINOJ LAZINI U ŠIPOVAČI

Blagoslov polja nije samo tradicija, već zahvalna molitva Svevišnjemu koji je jedini istinski darovatelj svih koji mu se utječu. Ovom prigodom zahvaljujemo za sve plodove koje nam Gospodin udjeljuje preko našeg truda na poljima, ali i sav trud i rad kojim ostvarujemo za dostojan život. Također molimo da svaki naš rad bude pošten i blagoslovljen, a naš život poštovanja dostojan. Vjerni puk predvođen svećenikom, usrdnim molitvama i zazivima moli od Boga zaštitu od svih ovozemskih zala.

                                                                              U nedjelju, 5. svibnja žitelji Male i Velike Šipovače, kao i mnogi odseljeni, okupili su se na groblju Jurina lazina na  blagoslov polja i proljetnu sv. misu. Točno u 11,00 započeo je župnik don Jozo Čirko s obredom blagoslova polja ispred obnovljene kapelice.

 

 

Pobožni puk je sa svojim župnikom skrušeno molio:

Po znamenju svetoga Križa od neprijatelja naših…

Oslobodi nas Gospodine!

Od kuge, gladi i rata…

Oslobodi nas Gospodine!

 

Da se dostojiš plodove zemlji dati i uzdržati…

Tebe molimo usliši nas!

Svemogući vječni Bože, primi i usliši molitve ovoga puka.

Po završetku svetog misnog slavlja, svatko se uputio na ručak (užinu) kod rodbine, prijatelja i kumova, gdje je u zajedništvu i dostojanstvu nastavljena proslava ovoga dana. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Categories Vijesti | Tags: | Posted on 7 svibnja, 2013

Social Networks: RSS Facebook Twitter Google del.icio.us Stumble Upon Digg Reddit

Komentiraj

close window

Service Times & Directions

Weekend Masses in English

Saturday Morning: 8:00 am

Saturday Vigil: 4:30 pm

Sunday: 7:30 am, 9:00 am, 10:45 am,
12:30 pm, 5:30 pm

Weekend Masses In Español

Saturday Vigil: 6:15pm

Sunday: 9:00am, 7:15pm

Weekday Morning Masses

Monday, Tuesday, Thursday & Friday: 8:30 am

map
6654 Main Street
Wonderland, AK 45202
(513) 555-7856