7. USKRSNA NEDJELJA

SV. MISE KROZ  TJEDAN

Župna crkva: 19,00

– Ponedjeljak, 29. svibnja:

– Obit. za + Radu Čuljka.

– Utorak, 30. svibnja:

– Milenko Ćutuk za + br. Ferdu (1. g.)

– Srijeda, 31. svibnja:

– Matija Čuljak za + rod. Antu, Anicu, Anđu, br. Andriju i bratića Darija.

Župna crkva: 7,30

– Petak, 2. svibnja: Prvi petak

– Na nakanu.

Dole: 9,30

– Nedjelja, 28. svibnja:

– Zora Rašić s obit. za + sup. Antu.

SVETE MISE SLJEDEĆE NEDJELJE

Župna crkva: 11,00

ČIŠĆENJE CRKVE

Obit. Mile Bukmira, Stanka Bukmira i Veselke Bebek

SVIBANJSKA POBOŽNOST

Svibanjska pobožnost blaženoj Djevici Mariji, do srijede, je svakoga dana u 19,00. Napominjem kako su naši đaci bili  pozvani umjesto župnoga vjeronauka dolaziti na svibanjsku pobožnost.

Dobro bi bilo pred Bogom i savješću, dragi roditelji, ispitati se koliko su dolazili?

PRVA SVETA PRIČEST

Naša župna zajednica proslavit će PRVU SVETU PRIČEST  u nedjelju, 4. lipnja svetom misom u 11,00.

– Subota, 3. lipnja: Ispovijed za prvopričesnike/ce, roditelje i rodbinu u 8,30. Poslije Ispovijedi zajednička proba s roditeljima.

Vjeronauka za krizmanike neće biti u subotu, 3. lipnja.

Sakrament euharistije – pričesti presudan je za vjerski život svakog kršćana. K tome, djeca će po prvi puta doživjeti i radost sakramenta pomirenja – sv. ispovijedi. Kojeg li veselja doživjeti da Bog oprašta naše grijehe i pomaže nam rasti u duhu i milosti. Doživjeti da je Božja ljubav veća od naših grijeha i propusta.

Pomozimo djeci da osjete Božju blizinu i ostanu trajno s Kristom povezani po ovim svetim sakramentima.

NEDJELJNA SVETA MISA

Zamisli, od 168 sati tjedno Gospodin nam je dao 167 da ih upotrijebimo za ovozemaljske potrebe i zabave. A za sebe je u tjednu pridržao samo jedan sat, koliko traje nedjeljna sv. Misa. Neki vjernici jedva čekaju da mu ukradu i taj jedan sat i nađu ispriku kako bi propustili sv. Misu.

Ruku na srce i reci kršćanine, vjerniče, je li to pravedno i pošteno?

Categories Vijesti | Tags: | Posted on svibanj 27, 2017